english

piramidsanat.com yenileniyor... anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Yaşamın içinden geçerken, ilk çocukluk yıllarımızdan itibaren her birimiz kendi ilgi alanlarımızı, kimliğimizi geliştiririz. Kimimiz New York gökdelenleri veya Mevlana’dan, kimimiz varoluşçuluk veya Mısır piramitlerinden, kimimiz Yunan felsefesi ve sanatından, kimimiz kimya ve fizik kurallarının kendi alanımıza olan izdüşümlerinden, kimimiz Zen felsefesi veya Budizm’den, kimimiz postmodernizmden etkilenebiliriz. Her sanatçı da bu sonsuz derya içinden kendi tuğlalarını seçerek yaratım ve yaşam piramidini oluşturur. “Piramid”i bu harf seçimiyle yazmamızın nedeni, fonetik olarak, her dile uyan halini yansıtmasındandır. Bu ‘piramid’, bugün her türlü iletişim ve ulaşım aracıyla küçülen dünyamızın çok renkli ve çok kültürlü yüzünün, her bireyde özgün ve tekil bir kimlikle buluşması demektir. Her insanın içinde, özgürce oluşturulmuş bir piramid olmalıdır.


Piramid evrensel, geçmişe saygılı, geleceğe güvenen düşünce laboratuarının insanlıkla buluşma noktasıdır. Batı’ya da Doğu’ya da, Kuzey’e de Güney’e de eşit mesafede ve hiç kimseye karşı korku veya kompleks duymayan özgün bir üretim, sunum ve paylaşım alanıdır.


Piramid’de yaşamı coşku, kararlılık ve güleryüzle karşılarız.

Güncel Sergi

SOYUT HARİTALAR

Genco Gülan

15 Ocak - 22 Şubat 2015

güncel sergi
Gelecek Sergi

ÇIRILÇIPLAK

Bedri Baykam, Erden Cantürk, Philippe Deutsch, Koray Erkaya, Damien Guillaume, Tetsuro Higashi, Hugh Holland, Uwe Ommer, Arto Pazat

26 Şubat - 29 Mart 2015

Küratör: Cüneyt Ayral

gelecek sergi
 
Feridiye Cad. N.23 Taksim 34437 İstanbul
t: +90 212 2973115 | 21     f. +90 212 2974411
piramidsanat@gmail.com